Individual Snooker Straight

2019/20 Winner:   Martyn Desperques

2020/21 Draw:

Matches start at 7:15 p.m. or 9:00 p.m.

ALL MATCHES BEST OF 5 FRAMES, EXCEPT SEMI FINALS BEST OF 7 FRAMES & FINAL BEST OF 9 FRAMES

Match    Home Player   Away Player   Venue Date

Preliminary Round (Best of 5)  
P1 Gowain McCarthy
v Ben Le Noury
  Ex-S

05-Nov

P2 Antony Makepeace
v Dave Gilmour
  N Soc

04-Nov

P3 Leigh Savident
v Mark Gauvain
  N Soc
02-Nov 
P4 Scott Bradford
v Ross De Carteret
  Ex-S 05-Nov 
P5 Bill Smith v Carl Roussel
  Grem 28-Oct 
P6 Gavin Denning v Kelvin Du Feu   N Soc 28-Oct 
P7 Clayton Le Noury v Orlando Silva   Ex-S 03-Nov 
P8 Graham Peel v Paul Prior   Ex-S 03-Nov 
P9 Geoff Le Page v Martin Hockey   Ex-S 04-Nov 
P10 Phil Finigan 3 Jess De La Haye 0 N Soc w/o 
P11 Matt Strachan v Ashley Harrison   N Soc 28-Oct 
P12 Mark Loveridge v John McGrath   N Soc 29-Oct 
P13 Mark Jeffreys v Miles Plumley   N Leg 02-Nov 
P14 Dave Bullock v Miles Davies   Ex-S 02-Nov 
             
First Round (Best of 5)
       
1A Martyn Desperques
v Danny Marquand
  Grem  
1B Winner P2 v Winner P1    


1C Winner P4
v Winner P3
 
 
1D Jamie Le Cheminant
v Darren Hughes
  Ex-S
 
1E John Skillett
v Tristan Ozanne
  N Soc  
1F Winner P6 v Winner P5
 
 
1G Winner P8
v Winner P7
     
1H Ian Eggo
v Seb Priaulx
  N Soc
 
1I Adam Shorto
v Ian Le Maitre
  Grem
 
1J Phil Finigan v Winner P9
     
1K Winner P12
v Winner P11
     
1L Shane Le Poidevin
v Adrian Holley
  Ex-S
 
1M Roscoe Cloarec
v Ashley Perriam
  Ex-S


1N Winner P14
v Winner P13
 
 
1O Colin Gilbert
v Steve Le Poidevin
  Ex-S


1P Tom Brock
v Glenn Le Prevost
  N Leg
 
             
Second Round (Best of 5)
       
2A Winner 1A v Winner 1B      
2B Winner 1C
v Winner 1D  


2C Winner 1E v Winner 1F
   
2D Winner 1G
v Winner 1H      
2E Winner 1I v Winner 1J
 

 
2F Winner 1K v Winner 1L
   
2G Winner 1M v Winner 1N      
2H Winner 1O
v Winner 1P    


             
Quarter Finals (Best of 5)
       
Q1 Winner 2B
v Winner 2A
 

Q2 Winner 2D
v Winner 2C
     
Q3 Winner 2F
v Winner 2E      
Q4 Winner 2H
v Winner 2G
 


             
Semi Finals (Best of 7)
       
S1 Winner Q1 v Winner Q2
     
S2 Winner Q3 v Winner Q4      
             
Final (Best of 9)          
F Winner S1
v Winner S2
  Grem